Prishen krejt matematikat e koalicionit, Glauk Konjuca zgjedhet kryeparlamentar

0
96

Me propozim të lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti,numrin dy të kësaj partie Glauk Konjufca është zgjedhur Kryetar të Kuvendit.

Me 75 vota pro dhe 27 kundër, Konjufca është zgjedhur Kryetar të Kuvendit të Kosovës.

Leave a Reply