Për një ditë 8 lindje në Prizren, 4 meshkuj e 4 femra

0
113
Foto: Ilustrim

Në Spitalin e Prizrenit gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 8 lindje.

Siç ka njoftuar Udhëheqësja e Maternitetit, Teuta Gurgushka në Spitalin e Prizrenit kanë lindur katër meshkuj dhe katër femra.

“Raporti i lindjeve ne Maternitetin e Spitalit Rajonal te Prizrenit per daten 22.07.2020

Lindje 8
S.c 4
Mashkull 4
Femer 4

Teuta Gurgushka
Udheheqese ne Maternitet”, thuhet në njoftim./04Online

Leave a Reply