Pamje të dhimbshme në Turqi: U bë mburojë për të shpëtuar fëmijët e tij, babai gjendet përmbys nën rrënoja

0
150

Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm mbrëmjen e sotme, 6.8 ballë.
Bilanci i vik.tim ave dhe numri i të pla gos urve sa vjen e rritet, ndërsa vijojnë kërkimet nën rrënojat e objekteve që janë shembur.

Një histori dramatike raportohet në rrjetet sociale dhe mediat turke.

Nga grupet e kërkim-shpëtimit një baba është gjetur përmbys ndërsa mbante nën krahët e tij fëmijët. Për fat të keq babai ka ndërruar jetë por nuk dihet fati i fëmijëve.

Mijëra persona kanë postuar videon nga gjetja e babait, për të cilin thuhet se u bë si çati për të shpëtuar fëmijët.
“Një baba që mbron fëmijët e tij pas tërmetit duke u pozicionuar si çati për t’i mbuluar ata, duke qëndruar nën të gjithë blloqet e mbetura të ndërtesës …. Baballarët tanë ,” shkruan dikush.

Emrah Tarhan@emrahtarhan_

#elazig #elazıgdeprem Tv’lerde yetkililer bir şey yok diyor.. peki ya bu olan şey ne?8219:44 – 24 Jan 2020Twitter Ads information and privacy47 people are talking about this

“Një baba që ishte nën mbulim me fëmijët e tij nën rrënoja … Zemra ime vajton. Shtëpitë e njerëzve janë shkatërruar, rrugët e fshatit janë të mbyllura, nuk ka transport”,/NOA.al

Leave a Reply