Ndërron jetë zyrtari i LDK-së në Rahovec

0
87

Sot ka ndërruar jetë zyrtari i LDK-së në Rahovec, Shaban Dana.

Lajmin e ka bërë të ditur Kryeministri Hoti përmes një shkrimi në Facebook ku ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Danës.

Hoti ka bërë me dije se Dana ka qenë anëtarë i kryesisë së LDK-së në Rahavec që nga themelimi.

Ai ka ngushëllua për këtë humbje të madhe miqtë dhe familjarë të të ndjerit, raporton Gazeta Blic.

Njoftimi i plotë i Hotit:

Sot me pikëllim e morëm lajmin e ikjes në amshim të Shaban Danës, ish anëtar i kryesisë i degës së LDK-së në Rahovec, veprimtar i LDK-së që nga themelimi. Pas luftës ka qenë zyrtar i lartë për arsim dhe për 4 vite ka ushtruar funksionin e Drejtorit të Drejtorisë Komunale per Arsim.
Ngushëllime familjes, faresit dhe të gjithë miqve e shokëve.

Leave a Reply