Ndërron jetë nga Covid kuzhinieri i njohur kosovar

0
87

Kuzhinieri i njohur kosovar, Përparim Babalija, ka vdekur mëngjesin e sotëm.Sipas familjarëve të tij, ai ka vdekur nga COVID-19.
“Vdekja e jote e hershme na tronditi. Lamtumirë maestro i kuzhinës”, ka shkruar një nga miqtë e tij në Facebook.

Për vdekjen e tij ka njoftuar edhe një restaurant i njohur në Shqipëri.“Përparim Babalija ,një nga chefat më të mirë në trevat Shqiptare sot ka ndërruar jetë nga i mallkuari covid.

Një djalë që ka kontribuar në ringritjen e gastronomisë shqiptare dhe që e ka promovu Kosovën më shumë se askush tjetër. Të qoftë dheu i lehtë koleg”, thuhet në postimin e këtij restauranti”

Leave a Reply