Ndahet nga jeta veterani i arsimit nga Zymi i Hasit, Ramadan Çollaku

0
63

Në moshën 86 vjeçare ka ndërruar jetë sot veterani i arsimit, Ramadan Çollaku, nga Zymi i Hasit.

I ndjeri ishte arsimtar për rreth 40 vite në fshatrat Lugishtë, Gjonaj dhe Zym. Gjithashtu në vitet e luftës në Kosovë ai kontriboi si drejtor ne shkollën e Zymit.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër nga ora 14:00 ndërsa kortezhi funeral niset nga shpia e të ndjerit në fshatin Zym./TvPz

Leave a Reply