Ndahet nga jeta veterani i arsimit në Prizren, Nexhip Kadriaj

0
41

Ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare veterani i arsimit, Nexhip Kadriaj.

Nexhip Kadriaj ishte një kontribues i madh në arsim, si dhe njeri i sakrificës e sinonim i njeriut intelektual, të matur e të urtë, shkruan Kosova24.

Përveç mësimdhënës ai ishte edhe drejtor i shkollës në fshatin Vërmic ku u përball me shumë sfida gjatë kohës së okupimit.

Leave a Reply