Maas mbërrin në Presidencë për takimin me Vjosa Osmanin

0
86

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ka arritur në presidencë ku është pritur nga shefja e shtetit Vjosa Osmani.

Maas dhe Osmani pritet t’u drejtohen mediave pas takimit.

Kryediplomati gjerman pritet ta takojë edhe shefin e qeverisë, Albin Kurti dhe do të zhvillojë më pas edhe takimin me homolegon e tij Donika Gërvalla.

Leave a Reply