LDK-ja në Prizren bënë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova me rastin e 75 vjetorit të lindjes së tij

0
52

Një delegacion i LDK-së nga Prizreni i prirë nga kryetari i degës, Anton Quni, kanë bërë homazhe te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

“Me rastin e datës, në të cilën 75 vjet më parë lindi njeriu i përmasave hyjnore, presidenti historik Ibrahim Rugova, një delegacion i LDK’s së Prizrenit i prirë nga kryetari, Anton Quni, kanë bërë sot homazhe tek varri i tij dhe kanë vendosur lule të freskëta.
I përjetshëm kujtimi për Presidentin!”, thuhet në njoftimin e LDK-së në Prizren./04 Online

Leave a Reply