LAJME Deputetja e LDK-së: E votojmë qeverinë e Albin Kurtit pa marrë asnjë post

0
2543

Deputetja e Lidhjes Demokratike e Kosovës Hykmete Bajrami, ka thënë se LDK do të ja votojë qeverinë Albin Kurtit edhe pa ndonjë marrëveshje, nëse kërkesat i duken të padrejta.

Ajo shtoi se krejt 28 votat e deputetëve të Lidhjes Demokratike do të i japin për ta votuar secilin ligj dhe vendim që është në të mirë të vendit tonë.

Shënimi i plotë:

Ose jemi partner ne qeverisje ose s’jemi.

Nese ju duken te padrejta kerkesat tona, ne kemi 28 vota per qeverine Kurti pa marre asnje post. Kemi me e votu secilin ligj dhe vendim qe eshte ne te mire te vendit tone.

Leave a Reply