Kurti emëron Arsim Berishën në postin e zëvendësministrit të Shëndetësisë

0
137

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Arsim Berishën, zëvendësministër të Shëndetësisë, të cilit i ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij.

Me emërimin e Berishës si zëvendësministër Qeveria e Kosovës ka gjithsej 23 zëvendësministra.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Arsim Berishën, zëvendësministër të Shëndetësisë, të cilit i ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij”, thuhet në njoftimin e Qeverisë. /Telegrafi/

Leave a Reply