Kosnett takon Osmanin, flasin për pandeminë dhe zhvillimet politike

0
106

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka zhvilluar takimin e rregullt javor me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

Kryetarja e Kuvendit ka shkruar në Twitter se në takim me ambasadorin kanë diskutuar për menaxhimin me pandminë, zhvillimet politike dhe çështje kanë të bëjnë me rendin dhe ligjin, raporton Gazeta Express.

“E lumtur që u kthyem në takimin tonë javor(me distancë sociale) me ambasadorin amerikan në Kosovë, pas zhvillimit të takimeve online javëve të kaluara. Ne diskutuam ndodhitë e fundit me menaxhimin e Covid-19, zhvillimet politike, dhe çështjet që kanë bëjnë me rendin dhe ligjin si dhe idetë se si mund t’i ndihmojmë të gjitha komunitetet në Kosovë”, ka shkruar Osmani në Twitter.Vjosa Osmani@VjosaOsmaniMP

Happy to get back to our regular weekly (and socially-distanced) mtngs with @USAmbKosovo after holding most our commun. online for the past few wks. We discus. latest on Covid19 manag., political dev., issues related to rule of law and ideas how we can help all communities in 🇽🇰

View image on Twitter

Leave a Reply