Konfirmohet: Imazhet satelitore të amerikanëve zbulojnë trupat e kosovarëve në Serbi

0
141

Komisioni Qeveritar për të Pagjeturit në një konferencë për medie janë deklaruar për zhvillimet e fundit në lokacionin e varrezës masive në Kizhevak të Serbisë.

Drejtor i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka dhënë detaje për gjetjet e të pagjeturëve.

“Dje e mbyllëm varrezën në Kizhevak. Në atë lokacion po punohet qe 5 vite. Janë tri grupacione, ujërat, minierat dhe vendet … Meqenëse bëhet fjalë për një miniera që janë hedhur gurë, atëherë logjikisht është ndërruar relievi, transmeton Indeksonline.

Leave a Reply