Koalicionet Shqiptare fitojnë 2 mandate

0
112

Proserbët në Mal të Zi fitojnë zgjedhjet me ndihmën e partisë së Shqiptarit Abazoviç, që doli kundër Gjukanoviç. Ata janë pjesë e koalicionit me Frontin Demokratik, partia më e madhe opozitare, njëherësh pro-serbe dhe pro-ruse, që ka garuar brenda koalicionit “Për ardhmërinë e Malit të Zi”, që udhëhiqet nga Zdravko Krivokapiq – një figurë jopartiake.

Koalicionet Shqiptare fitojnë 2 mandate. Kryesuesi i “Listës Shqiptare” Nik Gjeloshi tha në mesazhin e fitores se:

1800 vota i kanë partitë shqiptare e 2500 DPS, jemi mirënjohës për punën e bërë. Në Malësi triumf të thellë shqiptarët. Ne do të vazhdojmë projektin tonë pavarësisht rezultatit total, do investohemi edhe më shumë më tej./TCh

Leave a Reply