Kjo është kandidatja për deputete e që u bë nënë

0
69

Kandidatja për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti është bërë nënë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë që e ka emëruar Jani.

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti ka uruar atë dhe i ka dëshiruar shëndet foshnjës, transmeton Indeksonline.

Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se nëse gratë izolohen pasi të bëhen nëna, nuk është faji i tyre por i një shteti që shtyn drejt pabarazisë.

Leave a Reply