Kadri Veseli niset për në Hagë, nesër intervistohet nga Specialja

0
51

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka udhëtuar për në Hagë ku do të intervistohet nga Gjykata Speciale.

Ai nga aeroporti i Prishtinës ka thënë se Specialja është sfidë për të por është edhe një moment për të rikonfirmuar pastërtinë e luftës së UÇK-së.

“Çdo pjesëtarë i UÇK-së është krenar për luftën dhe që ka pasur fatin t’i shërbej asaj. Edhe unë me asgjë nuk e ndërroj atë kohë të luftës”, ka thënë Veseli./Indeksonline/

Leave a Reply