Hoti, Hyseni, Selimi e Balaj përballë palës serbe në Shtëpinë e Bardhë

0
63

Për pak pritet që të fillojë takimi Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë, raporton Gazeta Express.

Sic raporton Gazeta Express dhe T7 nga Uashingtoni, në këtë takim, përveç kryeministrit Avdullah Hoti do të marrin pjesë edhe koordinatori për dialogun, Skënder Hyseni, ministri i Drejtësisë, Selim Selimi dhe zv.kryeministrja Albulena Balaj Halimaj.

Serbia ndërkaq përfaqësohet nga presidenti Aleksandër Vuciq.

Për në Uashington kanë udhëtuar tetë persona si pjesë e delegacionit të Kosovës, mirëpo, disa prej tyre nuk do të jenë pjesë e takimit të sotëm.

Delegacioni i Kosovës tashmë është nisur për në Shtëpi të Bardhë.

Në takim ndërkaq nikoqir do të jenë këshilltari  për Siguri i presidentit amerikan, Robert O’Brien si dhe emisari amerikan për dialogun, Richard Grenell./GazetaExpress/

Leave a Reply