Haskuka takohet me Haxhi Avdylin: Për hajër dhe na priftë e mbara!

0
81

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, përmes një postimi në facebook ka shpërndarë një foto së bashku me Haxhi Avdylin.

Përmes këtij postimi Haskuka ka uruar për listën e përbashkët zgjedhore ndërmjet Listës Osmani dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Postimi i plotë:

Qytetarët nuk kanë pas kurë më lehtë, në njërën anë partitë e vjetruara dhe në anën tjetër lista e ndryshimit.

14 shKurti nuk është data e zgjedhjeve por data e referendumit. Referendum për një shtet funksional demokratik e zhvillimor. Referendum për shtetin që ja lehtëson qytetarit jetesën dhe e hekë burokracinë bllokuese dhe rënduese komunave dhe ndërmarrësve. Referendum për të forcuar shtetin e qytetarin.

Për hajër dhe na priftë e mbara!

Leave a Reply