Haradinaj paralajmëron përsëri: Hoti s’e ka mbështetjen time për këtë formë dialogu, kot shëtitet në Bruksel

0
81
Ramush Haradinaj - Kryeministër i Republikës së Kosovës

Pavarësisht deklarimeve se partnerët e koalicionit nuk kanë asnjë pakënaqësi mes vete, kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka bërë edhe një paralajmërim për kryeministrin Avdullah Hoti.

Pak ditë pasi pati kritika për dialogun dhe emërimin e Skender Hysenit si koordinator për bisedime, Haradinaj ka folur edhe njëherë lidhur me mosmarrëveshjet e partnerëve.

Lideri i AAK’së  citohet të ketë thënë se nuk e mbështet Hotin në dialog.

“Avdullah Hoti kotë “shëtitet” në Bruksel, nuk e ka mbështetjen time dhe të AAK-së për këtë formë dialogu”, ka deklaruar Haradinaj.

Të njejtin qëndrim karshi Hotit dhe dialogut e kanë edhe në Nismën Socialdemokrate.

Lideri i Nismës, Fatmir Limaj  ka folur lidhur me emërimin e Hysenit, për të cilin tha se nuk ka pasur asnjë informacion.

Leave a Reply