Edhe dy të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

0
70

Kanë vdekur edhe dy persona nga Covid-19 në Kosovë.

Nga Klinika Infektive, kanë bërë të ditur se dje, më 1 korrik ka vdekur pacienti F.G i moshës 71-vjeçare nga Prishtina, me diagnozën Covid-19 dhe sëmundje tjera shoqëruese, dhe sot më 2 korrik në mëngjes vdiq pacienti F.M i moshës 83-vjeçare nga Mitrovica, po ashtu me sëmundje tjera shoqëruese.

Infektiva njofton se të hospitalizuar sot gjenden 114 raste pozitive.

Leave a Reply