E rëndë: Dhunohet një vajzë e mitur në Prizren

0
63
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se një vajzë e mitur në Prizren është dhunuar seksualisht.E mitura ka kërkuar ndihmë në Spitalin e Prizrenit, derisa Policia po merret me rastin në fjalë.

Me vendim të prokurorit, viktima është dërguar në IML për ekzaminim.

E mitura është dërguar në Spitalin Rajonal të Prizrenit ku ka pranuar tretman mjekësor dhe mbetet për t’u bërë ekzaminime mjekësore.

Leave a Reply