Dy të vdekur në Spitalin e Prizrenit nga COVID-19

0
152

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar tre të vdekur dhe 197 raste të reja të infektimit me koronavirus.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 48 persona.

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë është 18 mijë e 345, 15 mijë e 198 të shëruar dhe 669 raste të vdekjes. Të vdekurit janë dy në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit dhe një rast mjekimi intenziv në QKUK./Koha

Leave a Reply