Dhunohet e mitura në Prizren

0
91
Foto: Ilustrim

Një rast i dhunimit është raportuar nga policia në Prizren.

Policia ka bërë të ditur se viktima e mitur dyshohet se është dhunuar nga një person i dyshuar.

Sipas njoftimit, i dyshuari dhe viktima janë takuar së bashku nga njësiti policor dhe janë shoqëruar në stacionin policor.

Në lidhje me këtë rast janë njoftuar edhe prokurori, Qendra për Punë Sociale dhe Mbrojtësi i Viktimave.

Viktima së bashku me prindin e saj është kthyer në shtëpi, ndërsa me urdhër të prokurorit, lënda e rastit vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

Leave a Reply