Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 11 mijë e 848 të prekur, 3 mijë e 739 raste aktive

0
71

Numri i rasteve pozitive në Kosovë me koronavirus është 11.848 raste nga 45.397 persona të dyshimtë në këtë virus dhe 425 raste të vdekjes.

Gjatë së mërkurës janë raportuar 162 raste pozitive me COVID-19, ndërkaq janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve në vend është gjithsej 7.684 raste, kurse i rasteve aktive është 3.739.

Leave a Reply