Betohet deputetja e Prizrenit, Yllza Hoti nga subjekti politik i VV-së

0
128

Me 20 minuta vonesë ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të diskutohet për situatën epidemiologjike dhe sigurimin e vaksinës anti-Covid.

Fillimisht është betuar deputetja Yllza Hoti kandidate nga subjekti politik i VV-së e cila ka zëvendësuar ish deputeten Vjosa Osmani, e cila e ka marr postin e presidentes së vendit.

Kjo seancë është thirr nga Partia Demokratike e Kosovës, derisa në sallë janë 73 deputetë të pranishëm.

Leave a Reply