Berisha: Pusho i qetë në tokën e Kosovës që e deshte shumë la Esat!

0
162

Ish-Komandanti i UÇK-së në Zonën e Prizrenit, Zafir Berisha i ka shprehur ngushëllime familjes dhe ish-bashkëluftëtarëve me rastin e ndarjes nga jeta të Esat Krasniqit, ish-komandant i UÇK-së.

Postimi i plotë

Pusho i qetë në tokën e Kosovës që e deshe shumë la Esat!
Me dhimbje dhe pikëllim të thellë muarëm lajmin se ka ndërruar jetë legjenda e luftës për liri në betejën e Koshares komandanti i UÇK-së, bashkëluftëtari, miku dhe bashkëpuntori ynë politik dhe i qështjes kombëtare Esat Krasniqi!
Ngushëllime familjes Krasniqi, të gjithë bashkëluftetarëve, miqëve dhe bashkëpunëtorve!
Lavdi veprës dhe jetës së kom. Esat Krasniqit!
Zafa

Leave a Reply