Berisha: Muzeu i Dëshmorëve projekt amatoresk e i punuar ‘shkel e shko’

0
91

Përurimi i Muzeut të Dëshmorëve në Prizren ditë më parë nuk ka kaluar pa kritika nga opozita.

E mbrëmë në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri kutia shpërndarëse e rrymës në këtë objekt. Lidhur me këtë, dhe jo vetëm, ka reaguar Kryetari i Nismës Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, i cili është shprehur se ky ishte një investim amatoresk dhe punët janë kryer “shkel e shko”, transmeton 04 Online.

Reagimi i plotë i Zafir Berishës

Hapja e Muzeut të dëshmorëve të UÇK-së në Prizren me “dobrodošlo” e i cili u kapluar nga zjarri 24 orë pas përurimit, tregon jo vetim dështimin e këtij investimi të qeveris së LVV në Prizren, por edhe ofendimin e madh që i bēhet vlerave origjinale të luftës së lavdishme të UÇK-së!
Deformimi i figurave të heroive të UÇK-së përmes fotove dhe biografive jo të sakta, ka nxitur reagime të arsyeshme të familjarëve dhe bashkëluftetarve tē cilët ndihen të ofenduar nga ky investim amatoreskë ose siç thotë populli “shkel e shko” !
Zafa

Leave a Reply