Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për armë dhe kokainë

0
39
Foto: Ilustrim

Një person është arrestuar në Prizren pasi pas një kontrolle në veturën e tij i është gjetur droga e llojit kokainë.

“Pasi policia ndaluan për kontrolle një automjet të tipit Mercedes-Benz me targa vendore, gjetën në posedim të drejtuesit të automjetit substancë të dyshuar narkotike e llojit “kokainë”.”.

“Në lidhje më këto vepra penale të gjetura te i dyshimti, policia realizoj një bastisje edhe në shtëpinë e të dyshimtit ku gjetën armën ilegale të tipit pistoletë “SIG”, së bashku më një karikator me 38 fishek të kalibrit 9mm. Në kontrolle të hollësishëm zyrtarët policor gjeten gjithashtu monedha të falsifikuara, gjithsej 8 monedha ne vlerë 2 euro të metalit” thuhet në njoftimin e policisë.

Leave a Reply