10 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit

0
110
Foto: Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 10 pacientë me COVID-19.

Sipas IKSHPK-së, të gjithë pacientët që humbën betejën me koronavirusin kishin sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë, rastet e fundit pozitive kanë dalë nga 434 mostra të marra nga QKUK-ja, spitalet rajonale dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Ndërkohë që ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se do të ketë ashpërsim të masave.

Leave a Reply