Ky pritet të jetë super formacioni i Newcastle për sezonin e ri

0
323

Newcastle United është skuadra që ka marrë vëmendjen e botës sportive këto ditë.

Kjo skuadër, shumë shpejtë do të kalojë në pronësi të një miliarderi arab, i cili do ta shndërrojë në një fuqi absolute në botën e futbollit.

Ka shumë emra që lidhen me Newcastle, të cilët në sezonin e ri mund të veshin fanellën e tyre.

Së fundi, ka filluar të flitet për Gareth Bale, Edinson Cavani dhe Arturo Vidal.

Kjo treshe me shumë përvojë, do të jenë baza e fortë e një projekti gjigant të sapo nisur.

Në mediet e huaja, po qarkullon edhe një formacion, me të cilin Newcastle mund të paraqitet në sezonin e ri.

Leave a Reply