Histori tradhtish mes shqiptarëve: Burri rrah gruan dhe të dashurën, të dyja në fund i bëjnë “gropën”

0
150

Kjo është historia e një trekëndëshi të pabesueshëm që është mbyllur me rrahjen e të dyja grave në Tiranë. Njëra është gruaja dhe nëna e një djali. Tjetra e dashura. Autor, bashkëshorti dhe njëkohësisht i dashuri.

Sipas burimeve policore, A. V u zbulua që mbante lidhjen paralele prej shtatë vitesh. Me profesion inxhiniere në një kompani në kryeqytet, gruaja kishte nisur kërkimet për vajzën e çuditshme që pasi i zbuloi identitetin në rrjetet sociale, vendosi të komunikojë direkt me të.

“Ne kemi një djalë të moshës 15 vjeç. Marrëdhënia martesore ka pasur uljet e ngritjet e saj, por asnjëherë kriza pas të cilave mund të diskutohej vazhdimësia apo probleme si ato që zbulova rrugës. Isha e bindur që diçka po ndodhte, im shoq kaloj një transformim dhe ishte nën ndryshim që është përtej tipit të tij.

E zbulova lidhjen nga rrjetet sociale dhe për tu bindur, me durim vendosa ta takoja. U habita kur më tregoi që ai më kishte prezantuar si një grua prej të cilës për çështje kohe do të divorcohej. Kisha qenë sipas tij një grua e pagdhendur”, – thotë gruaja në polici menjëherë sapo u paraqit për të kërkuar urdhër mbrojtjeje.

Por së bashku me të ishte edhe e dashura e fshehtë që po ashtu kërkoi urdhër mbrojtjeje të menjëhershme. Edhe ajo ishte rrahur nga i dashuri, i cili në mungesë të informacionit nuk ka kuptuar nëse e dashura kishte folur me të shoqen. Apo kjo e fundit i kishte nxjerrë të palarat. I kapur gafil ai i ka rrahur të dyja.

“Dua ta padis për mashtrim. Në prezantimin e parë u hoq si beqar. Më pas tha se po bënte shaka pastaj theksoi po korrigjohem, jam në proces divorci. Për shtatë vite shprehej i pakënaqur nga martesa dhe më quante dashuria e jetës”, deklaron e reja, që kujton se u njoh me të martuarin në vendin e saj punës ku shet pajisje elektroshtëpiake.

Mbasi të dyja gratë janë ulur me njëra tjetrën dhe mbasi kanë folur gjatë për sjelljet e burrit, edhe gruaja edhe e dashura e fshehtë janë kthyer në rutinën e tyre. Të dyja kanë premtuar se do ndaheshin prej 41-vjeçarit A. V.

Kur gruaja e ka takuar në shtëpi sipas policisë, ajo thotë se ka mbajtur qëndrim të ftohtë dhe ka refuzuar të komunikojë me bashkëshortin. “Por më kapën të dridhurat, kisha një inat të brendshëm dhe doja ta përplasja. Ishte e pakapërdishme.

I kishte dërguar fotografi familjare kur ishim në festa familjare dhe të ambienteve të shtëpisë, poshtërsi. Zieja dhe i fola nëpër shtëpi jo me emrin e tij por të dashnores dhe u afrua, humbi kontrollin dhe bërtiti, – çfarë ishte kjo. Më vuri poshtë me grushte dhe kërkonte përgjigje”, thekson gruaja, e cila nuk i ka dhënë asnjë shpjegim.

Më tej ai ka telefonuar të dashurën dhe në sy të gruas ka kërkuar shpjegime. Por ajo i ka fikur telefonin. “Kur mbërriti tek puna ime, hyri në dyqan duke turfulluar, absolutisht ndryshe nga mashkulli xhentil dhe i butë që shtirej. I thashë që është një njeri i sëmurë dhe maniak që për të mbajtur dashnore gënjen dhe mashtron”, kujton nga ana e saj në polici vajza e re që brenda pak minutash është rrahur prej tij në sy të kolegëve.

‘E çuditshmja është që të dyja gratë u paraqitën së bashku për urdhër mbrojtjeje, – deklaron zyrtari i policisë, i cili pa vonesë mësohet se ka firmosur urdhrin për të marrë dëshminë e burrit tradhtar. Por ndonëse agjentët e kanë kërkuar, ai rezulton me telefon fikur dhe i padisponueshëm.

Leave a Reply