Guxim apo çmenduri: Piloti rus drejton aeroplanin luftarak “kabriolet”

0
103

Në internet është publikuar një video ku një pilot rus shihet duke e pilotuar një aeroplan që e ka të hequr mbulesën prej xhami mbi kokën e pilotit.

Raportohet se aeroplani që shihet në këtë video është i tipit Su-57, shkruan The Sun, transmeton Gazeta Express.

Nga shumëkush, ky veprim mund të vlerësohet si trimëri, por disa mund ta cilësojnë edhe çmenduri, duke pasur parasysh rrezikun kur ky aeroplan bën manovra dhe rrotullohet me shpejtësi të madhe.

Leave a Reply