KB “Bashkimi” përforcohet me qendrën Anton Kazarnovski

0
203

Klubi i Basekotbollit nga Prizreni, “Bashkimi” është përforcuar me qendrën me përvojë të madhe, Anton Kazarnovski.

Kazarnovski është i gjatë 206 cm, dhe ka luajtur për disa skuadra në Izrael, Gjermani, Rumani, Greqi dhe Maqedoni të Veriut.

“💥ANTON KAZARNOVSKI në KB BASHKIMI💥💥
Qendra me përvojë të madhe, Anton Kazarnovski, është përforcimi i ri i skuadrës sonë.💪
36 vjeçari 206 cm i gjatë, ka luajtur për skuadrat si Maccabi Tel Aviv, Galil Gilboa, Hapoel Eilat nga Izraeli🇮🇱, pastaj Giessen 46ers dhe Karlsruhe nga Gjermania🇩🇪, CSU Asesoft Ploiesti dhe BCM U Pitesti nga Rumania🇷🇴, AS Apollon nga Greqia🇬🇷, si dhe për skuadrat Karpos Sokoli, Blokotehna, Pelister dhe Euro Nickel nga Maqedonia🇲🇰.
Më parë, ai ka qenë edhe pjesë e grupmoshave U-16, U-18, U-20 dhe U-21 të përfaqësueses së Izraelit.

WelcomeToBashkimi

AK47

🔶⚫️”, thuhet në njoftimin e KB “Bashkimi”./04 Online

Leave a Reply