Islam Ukimeri merr mbështetje nga Genc Prelvukaj

0
898

Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore, kandidati i PDK-së për Asamblenë Komunale të Prizrenit, Islam Ukimeri, ka marrë mbështetje nga këngëtari i mirënjohur, Genc Prelvukaj.

Ukimeri ka thënë se Genci është shembull për tu marrë, prandaj në mandatin e dytë si kuvendar për fokus do ta ketë edhe sektorin e kulturës, trashëgimisë kulturore e kombëtare.

Postimi i plotë:

Sot, me vizitën në qytetin historik, na nderoi artisti i mirënjohur dhe miku im, Genc Prelvukaj.
Genci, përveç se është artist e këngëtar i mirënjohur, është poashtu shembull i dijes dhe intelektit kombëtar dhe një përkrahës besnik i platformës së Partisë Demokratike.
Shembullin e Gencit, do t’a transmetoj edhe në punën e angazhimin tim si përfaqësues i juaji në Kuvend Komunal, veçanërisht në përkrahjen për kulturën, trashëgiminë kulturore e kombëtare, si dhe në përkrahjen e talentit dhe ideve të të rinjve të mbarë Komunës së Prizrenit pa dallime!

VotoPDK177

VotoShaqirTotaj

BashkëpërPrizrenin

VotoIslamUkaj

Leave a Reply