Pas 3 vitesh botox përfundoi kështu: Pasojat e tmerrshme që tregon gruaja amerikane

0
174

3 vitet e para ajo ka qenë e kënaqur por këtë herë nuk shkoi ashtu si e kishte menduar.

Tashmë botoxi dhe korigjimet në fytyrë apo dhe pjesë tjetër e trupit janë bërë diçka normale. Sa vjen dhe me shumë po  e përdorin për të parandaluar plakjen dhe rrudhat, shkruan “Living”.

Kjo histori më poshtë ndoshta mund t’ju ndryshojë mëndjen përsa i përket botoxit.

Whitney Buha, banore e Çikagos kishte marrë injeksione botox-i për tre vite rradhazi dhe nuk kishte hasur asnjë problem. Ajo i nisi ato kur filluan t’i shfaqeshin rrudha afër syve dhe mendonte se do i bënte mirë që të ruante një fytyrë rinore.

3 vitet e para ajo ka qënë e kënaqur por këtë herë nuk shkoi ashtu si e kishte menduar.

Ajo u zgjua dhe ju duk sikur i rëndonte njëri zonë e syrit. Kur shkoi para pasqyrës ajo kishte vënë re një zhvendosje të madhe në të gjithë zonën e syrit.

E alarmuar, ajo telefonoi menjëherë qendrën ku kishte bërë Botox-in dhe specialisti që e kishte injektuar e referoi tek dikush tjetër, sepse nuk dinte sesi mund të shmangej kjo që po ndodhte.

Përgjatë konsultimeve të Buha-s me mjelët të tjerë, ajo u diagnostikua me “ptosis”, një kondicion mjekësor që paralizon muskujt rreth syve, që mund të shkaktohet nga mosha, nga shqetësimet nervore, por mesa duket edhe nga Botox-i. Mjekët i rekomanduan një medikament për sytë dhe… të tjera ndërhyrje me Botox.

“Fillimisht isha hezituese kur me thanë të bëj edhe një botox tjetër, por duke parë gjendjen e fytyrës sime, nuk m’u duk se kisha ndonjë zgjidhje tjetër, kështu që pranova”- thotë Buha.

Ende nuk dihet se si do të përfundojë kjo histori dhe pse specialistët thonë se është dicka e përkohëshme. 

Leave a Reply