Kjo maskë mund të heqë puçrrat dhe pikat e zeza nga fytyra juaj në pak minuta

0
245

Maskat me baltë prej kohësh janë të njohura për efektet e tyre të jashtëzakonshme në shërimin e lëkurës nga aknet apo pikat e zeza! Por, kjo maskë që kushton vetëm 22,95$ duket se bën vërtetë mrekulli me fytyrën tuaj.

Quhet “Wake” dhe është një maskë e thellë pastrimi që mund të përdoret disa herë në javë. Përbërësit kryesor të saj përfshijnë lëvozhgë arre, e cila është një eksfoliant i shkëlqyer për lëkurën e thatë, gjalpë Shea i njohur për vetitë ushqyese së bashku me vitaminat antioksiduese C dhe E. Kjo maskë funksionon në mënyrë fantastike nëse aplikohet në lëkurë të thatë për afro 10-15 minuta! Dhe nëse doni ta hiqni, thjesht shpëlajeni!

Kjo maskë balte pretendon se zvogëlon plagët e akneve dhe shtrëngon poret sapo aplikohet! Kjo gjithashtu rrit prodhimin e qelizave të lëkurës.

94% e njerëzve që e kanë provuar këtë maskë kanë dhënë vlerësimin e tyre me pesë yje! Pasi sipas tyre, ajo sjell dobi jo vetëm në lëkurat e prirura ndaj akneve, por funksionon edhe tek lëkurat e yndyrshme dhe ato mikse.

Nëse nuk jeni adhurues i produkteve shumë aromatike, kjo maskë pa aromë mund të jetë zgjedhja e duhur për ju!

Leave a Reply