Kjo është maska që duhet të përdorni për të larguar thinjat

0
93

Problemi më i madh i femrave është dalja e thinjave. Kjo maske forcon floket por më tepër të mbulon thinjat.

Kjo maskë nuk ka shpenzime dhe mund të realizohet nga piperi i zi. Floket do të kenë shkëlqim… Në vendet e Lindjes, në mënyrë tradicionale përdoret piperi i zi për parandalimin e shfaqjes së flokëve të thinjura.

Për të realizuar këtë maskë:
1 gram piper të zi e përzieni me gjysmë filxhani kos, gjysmë luge lëng limoni dhe po aq vaj bajameje.

Këtë masë të përgatitur nga përzierja e piperit, kosit, limonit dhe vajit të bajameve, vendoseni në flokë, masazhojeni mirë e kështu mbajeni gjysmë ore, dhe pastaj shpëlani flokun tuaj me ujë të vakët.

Këtë maskë, përdoreni 2 herë në javë. Ajo do të nisë t’ju kthejë menjëherë pas javës së parë, ngjyrën origjinale flokëve dhe do të pengojë shfaqjen e mëtejshme të qimeve të thinjura.

Leave a Reply