Ju ka humbur shkëlqimi i flokëve? Duhet të provoni patjetër këtë maskë

0
54

Në dimër problem kryesor i vajzave janë flokët që duken shumë të thatë dhe pa shkëlqim.

Për këtë arsye ne do të sjellim një maskë dhe pasi ta aplikoni, jemi të sigurt që ky nuk do të jetë më një problem për ju. Ju nevojitet një banane, një kokërr vezë, tre lugë mjaltë, pak qumësht. Ajo çfarë duhet të bëni është të përzieni këto përbërës në një tas të vogël dhe më pas masën e krijuar vendoseni në fytyrë, shkruan Bordo.al.

Mbajeni për 15-20 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën me ujë të vakët.

Leave a Reply