Edhe 20 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, numri total i të prekurve shkon në 165

0
340

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka testuar të hënën 129 mostra prej të cilave 20 kanë dalë pozitive.

Rastet pozitive janë raste kontakti, pesëmbëdhjetë  prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, dy me vendbanim në Malishevë, një  me vendbanim në Bllace-Suharekë, një me vendbanim në Drenas dhe një me vendbanim në Prishtinë.

Numri total i të prekurve në vend ka shkuar në 165. Ndërkohë IKSHPK njofton se edhe një pacient është shëruar dhe numri total i të shëruarve ka shkuar në 24. /Express/

Leave a Reply