Dyshja amerikane largohen nga Bashkimi

0
396

Klubi i Bashkimit në konkurrencën e femrave ka njoftuar që dyshja amerikane, Takyra Glibert dhe Janae Barnes nuk do të jenë më pjesë e klubit.

“Basketbollistet amerikane Takyra Gilbert dhe Janae Barnes nuk janë më pjesë e skuadrës tonë. Me marrëveshje të dyanshme është vendosur që të ndërpritet bashkëpunimi, dhe KBF Bashkimi i falënderon lojtaret në fjalë për angazhimin dhe kontributin e dhënë me fanellën portokall e zi. Klubi gjithashtu, iu dëshiron suksese në të ardhmen dhe fat në karrierë”, thuhet në njoftimin e Bashkimit.

Leave a Reply