Liqeni i zemrës në Bjeshkët e Nemuna: Pjesa tërheqëse që duhet ta vizitoni

Alpet Shqiptare, të quajtuar Bjeshkët e Nemuna, janë vazhdimësi e Maleve Dinarit që  shtrihen në veri të Shqipërisë, në perëndim të Kosovës dhe në jug-lindje të Malit të...

Përvëluese. Me këto fotografi Zaimina i uron…

Në familjen e tyre ka festë. Bashkëshorti i Zaimina Vasjarit, Klodi, sot feston ditëlindjen, e padyshim që një urim...

Ariana tregon se kush është dashuria e saj, Ermali apo…?

Është interesante se si një femër shumë e thjeshtë shndërrohet në njërën nga yjet më të ndjekura. Fjala është...

Gruaja e ish-presidentit francez sonte do të këndojë për shqiptarët në Butrintit

Në Ditën e Festës së Muzikës, kantautorja dhe modelja e njohur, Carla Bruni do të këndojë mbrëmjen e sotme në teatrin e...

Sot në orën 17 e 54 nis vera, dita zgjat 15 orë e 36...

Për banorët e hemisferës veriore të Tokës vera sot nis në orën 17 e 54 minuta. Në të njëjtën kohë për banorët...

Shkencëtarët shpjegojnë tërheqjen momentale ndaj një personi

Nëse jeni pyetur ndonjëherë pse ju pëlqen ndonjë fytyrë e re, më në fund shkenca mundet të ofrojë përgjigje.

11 gjërat që Ai dëshiron t’i fshehë nga ti!

Që dikur ishte një partner shumë i keq për dikë. Gjithkush ndoshta ka pasur ndonjë të dashur që ka zgjuar çmendurinë brenda...

Ne duhet të punojmë vetëm një ditë në javë

Të punosh vetëm një ditë në javë, ju siguron të gjitha benefitet e shëndetit mental dhe fizik, sikurse të punosh në kohë...

Pesë mënyra të thjeshta për të lënë ci.gar.en

Duhanpirja, është një nga shprehitë më të kë.qija dhe më të dë.mshme për shëndetin e njeriut. Shumë njerëz tentojnë...

3 aromat që vr.asin mushkonjat disa metra larg; Ja si ti krijoni këto receta

Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin...