A doni të jeni të lumtur? Mësoni të heshtni rreth asaj që ka rëndësi...

Sa gjëra, njerëz ose mundësi humbin duke besuar se ne mund të dalim fitues nga diskutimet në vend të heshtjes. Sa mundësi...

Gjërat që nuk duhet t’i bëni kur shkoni në shtëpinë e dikujt

Ndiqni këto këshilla të mirësjelljes kur vizitoni shtëpinë e dikujt. Derën Natyrisht, mund ta prekni derën,...

Flasin shkencëtarët, ja pse s’duhet ta hani pjesën e pastër të bukës së mykur

Njërëzit kanë ngrënë bukë prej qindra e mijëra vitesh. Besohet se buka ka nisur të prodhohet për herë të parë në Egjiptin...

Harrojeni ujin me limon! Nëse do ta zëvendësoni atë me xhinxher, ajo që do...

Nëse deri më sot keni pirë vetëm ujin me limon, tashmë ka ardhur koha të njiheni me fuqine e ujit me xhinxher....

Gjërat që nuk duhet t’i bëni asnjëherë, derisa foshnja është duke fjetur

Gjatë muajve të parë të jetës është normale që fëmija të mos bëjë gjumë të qetë dhe cilësor. Në...

Çaji i zi, një aleat për të humbur peshë

Çaji i zi, ashtu si ai jeshili, ndihmon të bini në peshë por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin.

Qëndroni me orë të tëra në telefon, mund t’ju shfaqet ky problem

Orët të cilat i kalojmë në telefona, me sa duket janë duke na ndikuar dhe ndryshuar kafkën tonë. Kjo...

A jeni më inteligjent seç mendoni?

Teoricienët theksojnë që inteligjenca është potencial, jo aftësi e zhvilluar plotësisht. Besohet që ajo paraqet kombinimin e karakteristikave të...

Totti u largua nga Roma, Ilary shkëlqen në Ibiza

Po i afrohet të 40-tave, ka tre fëmijë, megjithatë shfaqet në formë shumë të mirë fizike. Referimi është për Ilary Blasin, prezantuesen...

7 gabimet që bëjnë 99 për qind e femrave në jetë dhe nuk...

Nëse janë gabim apo jo, i gjykoni ju, por nuk i mohoni, transmeton 04 Online. Ja 7 gabimet...