E ëma e braktis në jetimore, djali kërkon të bashkohet me të pas 10...

Programi “Dua të të bëj të lumur” solli këtë mbrëmje historinë e një djali të cilin e ëma e kishte braktisur në...

Nuk do e besoni si e kalon kohën e lirë Capital T në Romë

Reperi qysh nga daljet publike si këngëtar, nuk është ndalur me projekte muzikore, shkruan “InfoKosova” përcjell 04 Online. Është...

Kreu studimet në Europë, botoi tre libra, por në Kosovë nuk i plotësoi kushtet...

Alketa Spahiu, 29-vjeçare nga Prishtina nuk ka mundur që të pranohet si punëtore në Ministrinë e Punëve të Jashtme për pozitën si “Zyrtar të...

A doni të lindni djalë? Atëherë këto janë ushqimet që duhet të shtoni në...

Nëse keni vendosur të sillni në jetë një fëmije dhe të jetë i gjinisë mashkullore, atëherë këtë proces mund ta ndihmoni edhe...

Pamje të mrekullueshme nga Rogova e Hasit (FOTO)

Fotografi i pasionuar prizrenas, Liridon Shala, sot ka “shkëputur” dy foto nga Rogova e Hasit. Ai ka shkruar se...

Kush ishte shqiptari që i mbijetoi fundosjes së Titanikut

Më 15 prill, ishte 107 vjetori i mbytjes së anijes së famshme, “Titanik”. Kohë pas kohe gazetarë e publikues të ndryshëm shqiptarë kanë pretenduar se...

Kjo është arsyeja se pse nuk u martua kurrë Xhejlane Godanci – Buqja e...

Dashamirët e teatrit e njohin si aktorja që shkëlqen në çdo shfaqje, që e realizon mrekullisht çdo rol. Ka...

A do të bëhet Teuta Krasniqi politikane? Diçka po zihet…

Aktorja e njohur Teuta Krasniqi tash e sa vite është pothuajse top lajm në rubrikën rozë të çdo mediumi shqiptar, shkruan “InfoKosova”...

Emina Çunmulaj nënë e dy vajzave, por trupin si peshk

Emina Çunmulaj ndonëse nënë e dy vajzave po arrin të kujdeset për linjat trupore. Modelja shtatlartë që jeton në...

“Do të q* ropt, motherfu*ker”, shqiptari përplaset me londinezët

Shqiptarët në Londër shpesh janë vënë në qendër të vëmendjes për aktivitetet e tyre herë të paligjshme, apo edhe për gjëra pozitive.