Jam një vajzë 17 vjeçare nga Prizreni, babai im ma ka prekur nderin tim,...

”Jam një vajzë 17 vjeçare nga Prizreni, babai im ma ka prekur nderin tim, çfarë të bëjë?”, ishte një pyetje e cila...

Vajza që humbi të fejuarin në aksidentin tragjik në Prizren, lutet ta takojë atë...

Gjatë ditës së djeshme ndodhi një aksident tragjik ku humbën jetën tre anëtarë nga familja Sope e Zhurit të Prizrenit, babai me...

Ushtari vritet në Afganistan – dy ditë pas funeralit, gruaja hap kompjuterin e tij...

Ishte në vitin 2010 kur Todd Weaver u vra në turin e tij të dytë në Afganistan. Ai ishte vetëm 26 vjeç dhe la...

E pazakontë, në Prizren lind fëmija me 1 dhëmbë në gojë (FOTO)

Është e zakonshme që një fëmijë të lind pa dhëmbë, ndërsa deri te dalja e tyre fëmijët kalojnë nëpërmjet një procesi tejet...

Deputetja e PDK-së, Luljeta Veselaj – Guta, uron në mënyrë të veçant bashkëshortin e...

Deputetja e PDK-së nga Prizreni, Luljeta Veselaj - Guta, e ka uruar në mënyrë të veçant bashkëshortin e saj, Ilir Guta, me...

Kështu duket shtëpia e re e Presidentit Thaçi! (VIDEO)

Një shtëpi e ndërtuar në stil amerikan në mes të Çagllavicës do të jetë adresa e re e presidentit Hashim Thaçi.

Bajrush Ahmeti, fotografi më i kërkuar në Gjilan. Kjo është arsyeja… (FOTO)

Përmes syrit të fotoaparatit ai e sjellë një botë ndryshe, ku shumë-dimensionaliteti i ngjyrave e kalon secilin kufi. Madje, me pak fjalë...

Gjermani habitë të gjithë: Me plis në kokë ia thotë “Xhamadani vija vija”

Gjermani që i ndërtoi shtëpi një shqiptare bëri edhe një befasi tjetër Gjermani Gerhardt. Gott...

“U martova me gruan e gabuar, ajo më rreh sa herë i trokas në...

Gjykata vendosi që Fatmir Murrizi të banojë në një nga dhomat e banesës sociale në Durrës. Por vendimi ka indinjuar ish-gruan e...

Bashkëshortja i bën dedikimin emocionues Arian Dacit

Bashkëshortja e Arian Dacit një javë pas vdekjes, i ka bërë një dedikim mjaft prekës Përmes një postimi në rrjetet sociale, Merita ia...