Pas Karavastasë, pelikani Kaçurrel “vallëzon” në liqenin e Shkodrës

Deri më tani e kishim parë vetëm në Lagunën e Karavastasë. Aty ku prej disa vitesh ka nisur një projekt për mbrojtjen...

Shteti i gjenive, ja vendi i BE që ka më shumë shkencëtarë dhe inxhinierë

Lituania është vendi i BE-së me përqindjen më të lartë të grave midis shkencëtarëve dhe inxhinierëve. Gjithnjë sipas të dhënave zyrtare nga...

Ish-ushtari i UÇK’së tregon dëshminë intersante të një serbi

Ridvan Tahiri i njohur me emrin Riki, ish-ushtar i UÇK-së që kishte ofruar shpërblim prej 50 mijë euro për këdo që ofron...

Si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër?

Filmi shqiptar “Taulanti kërkon një motër”, është një nga më të njohurit e prodhimeve të Kinostudios. Shumë nga fëmijët...

Çika e Sylejman Selimit ka mbrëmjen e maturës, kaq bukur është veshur sonte

Donika Selimi është vajza e komandantit Sylejman Selimi, shkruan “InfoKosova” përcjell 04 Online. Donika ka përfunduar ciklin e mesëm...

Majku bën ndërfyrje në pamjen e tij, befason se si po duket!

Reperi i njohur shqiptarë Majku është shumë i njohur në skenën muzikore e po ashtu jeta e tij private është bërë pjesë...

Me veshjen e saj po shkëlqen Gëzimja rrugëve të New Yorkut

Gëzime Hamzaj po vazhdon të jetë çdo ditë e më e përfolur në publik e media rozë. Para një...

Argjira Spanca pas deklaratës për meshkujt kosovarë: Ka qenë shaka, por edhe për tu...

Blogerja e njohur nga Kosova, Argjira Spanca prej kohësh ka filluar një karrierë në moderim në një nga emisionet më të ndjekura...

A e ka gjetur Ganja e PDK-së të dashurin? Ja kush qenka ky djali!...

A shkojnë bashkë politika dhe muzika? Ndonëse politika nuk ka të bëjë me artin, ka shumë politikan që e...

Maturantja kosovare e cila çmendi të gjithë, kaq e bukur u duk

Njomza Martinaj po vazhdon të jetë shumë e përfolur në publik e në media. Ajo u bë fillimisht e...