Aida publikon foto nga vetura, shikoni në ҫfarë gjendje ka përfunduar

Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit.

Rimola Foniqi, maturantja që ngjanë në shumë aktore të huaja (FOTO+VIDEO)

E bukur, simpatike dhe plotë sharmë. Si asnjëherë më parë, ajo ka shkëlqyer në njërën prej ditëve më të rëndësishme të jetës...

Deshifrohet kodi i librit më misterioz në botë! (Foto)

Pas gjashtë shekujsh, kodi i dorëshkrimit të Voynich-it më në fund u deshifrua, pasi konsiderohej nga shumë njerëz si “libri më misterioz...

Pas Karavastasë, pelikani Kaçurrel “vallëzon” në liqenin e Shkodrës

Deri më tani e kishim parë vetëm në Lagunën e Karavastasë. Aty ku prej disa vitesh ka nisur një projekt për mbrojtjen...

Shteti i gjenive, ja vendi i BE që ka më shumë shkencëtarë dhe inxhinierë

Lituania është vendi i BE-së me përqindjen më të lartë të grave midis shkencëtarëve dhe inxhinierëve. Gjithnjë sipas të dhënave zyrtare nga...

Ish-ushtari i UÇK’së tregon dëshminë intersante të një serbi

Ridvan Tahiri i njohur me emrin Riki, ish-ushtar i UÇK-së që kishte ofruar shpërblim prej 50 mijë euro për këdo që ofron...

Si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër?

Filmi shqiptar “Taulanti kërkon një motër”, është një nga më të njohurit e prodhimeve të Kinostudios. Shumë nga fëmijët...

Çika e Sylejman Selimit ka mbrëmjen e maturës, kaq bukur është veshur sonte

Donika Selimi është vajza e komandantit Sylejman Selimi, shkruan “InfoKosova” përcjell 04 Online. Donika ka përfunduar ciklin e mesëm...

Majku bën ndërfyrje në pamjen e tij, befason se si po duket!

Reperi i njohur shqiptarë Majku është shumë i njohur në skenën muzikore e po ashtu jeta e tij private është bërë pjesë...

Me veshjen e saj po shkëlqen Gëzimja rrugëve të New Yorkut

Gëzime Hamzaj po vazhdon të jetë çdo ditë e më e përfolur në publik e media rozë. Para një...