Buzëqesh Xavi, Barça afër marrëveshjes me sulmuesin e preferuar

0
176

Ferran Torres raportohet se ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar me Barcelonën mbi një kontratë pesë vjeçare.

Gazeta spanjolle “Mundo Deportivo” pretendon se Barça do të jetë në një pozicion mjaft të fortë financiar në janar për të prezantuar një ofertë prej rreth 50 deri 55 milionë euro për sulmuesin e ri.

Skuadra e Premierligës Manchester City nuk dëshiron të detyrojë një lojtar të qëndrojë nëse ai dëshiron që ta luajë në një klub tjetër dhe kjo ka bërë që një marrëveshje ndërmjet palëve tashmë të jetë shumë afër mbylljes.

Kështu Torres pritet të jetë blerja e parë e Barcelonën nën urdhrat e trajneri të ri Xavi Hernandez. 

Leave a Reply