Arrestohen 3 persona në Budakovë që nuk zbatuan masat e lëvizjes së lirë

0
387
Foto: Ilustrim

Qytetarët nuk po e zbatojnë në përpikëri vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë, si masë mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në Kosovë.

Vetëm gjatë ditës së martë, Policia e Kosovës ka arrestuar dhe ndaluar gjithsej 70 persona.

Sipas njoftimit, vetëm në qytetin e Prizrenit janë arrestuar 2 persona.

Është raportuar se tre të dyshuar meshkuj kosovarë nuk e kanë respektuar vendimin lëshuar nga Qeveria. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës./04 Online.

Leave a Reply