Na e kanë mbajtur të fshehur! Kjo bimë ul tensionin e lartë, shëron diabetin dhe vonon plakjen

0

Rukola është një barishte e shëndetshme e cila përmirëson metabolizmin, tretjen dhe forcon sistemin imunitar. Dhe ajo rekomandohet të konsumohet kundër stresit, depresionit, anemisë, kolesterolit dhe diabetit.

Sipas studimeve rukola ka aftësinë të eliminojë inflamacionin në traktin urinar dhe në veshka. Ajo përmban beta karotën që përmirëson lëkurën, flokët dhe thonjtë. Rukola përmban 3 minerale kyçe: kalçium, magnez dhe kalium. E këto 3 minerale ndihmojnë në mbajtjen nën kontroll të tensionit të gjakut.

Ato ulin kolesterolin dhe eliminojnë toksinat nga trupi. Konsumi i rukolës ul rrezikun e atakut në zemër dhe ishemisë.

Këshillohet të shtoni rukolën në salca të ndryshme për të përfituar shijen e mprehtë. Përdoreni me produkte deti të gatuara në zgarë. Prijeni hollë dhe hidheni në pica ose makarona përpara se t’i servirni. Përdoreni në sallatë krah barishteve të tjera për një shije të shumëfishtë. Përgatisni panine me djathë, rukola dhe domate. Prijeni hollë dhe përdoreni në omletë, ose me djathë dhe patate të pjekur në furrë.