Receta që jua drejton flokët pa nxehtësi dhe ju jep shumë shkëlqim…

0

Një maskë për flokët e bërë nga qumështi pluhur, do të duket pak e çuditshme, por është shumë e mirë për flokë të butë dhe me shkëlqim e të përsosur pa përdorur furçë dhe tharëse flokësh që e dëmtojnë atë.

Është shumë e lehtë për ta përgatitur dhe aplikuar. Është një nga metodat më të prefereuara nga femrat në mbarë botën…

PËRBËRËSIT:
– 2 lugë qumësht pluhur për fëmijë të vegjël

– 2 lugë kos natyral

– 1 lugë çaji mjaltë

PËRGATITJA:
Në një tas, përziejini kosin dhe qumështin pluhur, pastaj shtoni mjaltin dhe përziejini mirë deri sa të bëhet një masë kremoze. Aplikojeni maskën në flokë dhe lëreni të qëndrojë për rreth 15 minuta. Më pas i lani flokët me shampon tuaj dhe në fund në qoftë se deshironi i bëni një shpëlarje me uthull molle.

Kjo maskë siguron një rezultat perfekt.