Mourinho “i çmendur” pas Perisiç, gati të ofrojë 50 milionë euro

0

Ivan Perisiç ishte protagonisti i fitores së Kroacisë në gjysmëfinalen ndaj Anglisë, pasi shënoi golin e barazimit dhe asistoi në golin e dytë, të shënuar nga Mandzukiç.

Sulmuesi anësor i Interit mori komplimentet e gjithë botës së sportit për ndeshjen që zhvilloi, por ai që e “ngriti në qiell” kroatin, ishte Jose Mourinho.

Trajneri portugez së fundi ka udhëzuar drejtuesit e merkatos së Manchester Unitedit, që të bëjnë gjithçka për të çuar në Angli kroatin.

Verën e kaluar “djajtë e kuq” ofruan 45 milionë euro për kartonin e tij, por Interi refuzoi me urdhër të Spallettit. Këtë herë anglezët po përgatisin një ofertë prej 50 milionë eurosh, për të joshur zikaltrit.